Blog

Muzyka

Poziom muzyki w obecnych rozglosniach radiowych

7 marca 2018, Author: admin

http://www.sarnowski.info.pl/
Z całą pewnością nie stoi on na najwyższym poziomie. Z tego też powodu, warto wspomnieć, iż gdy idzie o wybór odpowiedniego radio, to należy kierować się jego nastawieniem. Wiele stacji, które w typowo komercyjny sposób podchodzi do rynku potrafi wręcz kopiować listę przebojów zza granicy. Moim zdaniem, nie jest to najlepsze rozwiązanie, w szczególności, iż w ten sposób trafią na naszą listę utwory, których tekst jest po prostu bez sensu.
Dla przykładu, wystarczy sprawdzić tekst z jednej piosenki 'Pitbull-a' a przekonamy się, iż o większym sensie mówić nie można. Niestety, ale w takich czasach przyszło nam żyć, gdzie duże koncerny dyktują co ma być puszczane w radio. Musi wpadać to w ucha i rzadko kiedy posiadać jakikolwiek sens. Część osób traktuje muzykę jako zabijacz czasu, inni jako tło dla ich pracy, a jeszcze inni po prostu dla rozrywki. Najłatwiej jest włączyć jedną z ogólnodostępnych stacji radiowych w internecie, albo też skorzystać z różnych playerów. O ile na kanałach internetowych mamy możliwość wyboru to w przypadku normalnych stacji dostajemy 'papkę'. Istnieją oczywiście przebłyski oraz nieliczne wyjątki, jednakże nie zmienia to ogólnego obrazu jaki pozostawiają po sobie różne stacje. Warto wspomnieć, iż w społeczeństwie na pewno poziom wiedzy na temat muzyki znacznie wzrósł na temat ostatnich lat, ale wiele jeszcze jest do zrobienia.
Dla przykładu, można powiedzieć, iż świadomość na temat muzyki klasycznej znacznie wzrosła, w szczególności przy reklamie wydarzeń typu np: Festiwal Szopenowski. Muzyka nabiera na znaczeniu, biorąc pod uwagę liczne festiwale i konkursy.