W zdrowym ciele zdrowych duch

W zdrowym ciele zdrowych duch

W zdrowym ciele zdrowych duch

Sport niesie ze sobą szereg rozmaitych korzyści jego regularnego wykonywania. Po pierwsze, jest to świetne narzędzie do tego, aby pozostawać przez cały czas w dobrej kondycji zdrowotnej. Rzadziej chorujemy, bo mamy większą i lepszą odporność. Szczególnie, kiedy wybraną dyscyplinę sportową uprawiamy outdoor, czyli na świeżym powietrzu. Kolejną zaletą jest wzorcowa sylwetka, jaką niewątpliwie dzięki inwestycji w systematycznie wykonywane zestawy przeróżnych ćwiczeń jesteśmy w stanie wypracować. Nie trzeba wówczas katować się niepotrzebnie wyczerpującymi nasz organizm dietami. Nie ma także potrzeby, aby odmawiać sobie jedzenia ulubionych przysmaków, słodkości czy nawet od czasu do czasu fast foodów. Nawet, jeżeli spożyjemy coś mocno kalorycznego, i tak wszystko spalimy, ruszając się.

Następnym plusem jest dotlenienie się. Osoby, które uprawiają regularnie dyscypliny sportowe zwłaszcza na zewnątrz, mają idealnie dostarczoną porcję tlenu, co przekłada się na trzeźwość myślenia, likwidację problemów z uporczywymi migrenami, kłopoty z bezsennością czy nawet trądzikiem! Ponadto nie zapominajmy o tym, że sport to kreatywna forma spędzania wolnego czasu w zdrowy sposób. To dużo lepsze rozwiązanie niż przykładowo gdybyśmy zdecydowali się na nowoczesne alternatywy w postaci przykładowo gier komputerowych czy telewizji. Warto sportem, jako zdrową formą rekreacji, zarażać zwłaszcza najmłodszych, którzy narażeni są na rozmaite uzależnienia od współczesnych mediów, Internetu, którzy w związku z ciągłym spędzaniem czasu przed szklanym ekranem komputera czy telewizora po prostu stają się agresywni, niechętni do wszystkiego i znudzeni.

Mają kłopoty z nadmierną wagą ciała, ale też problemy ze stawami, kręgosłupem itd. Tryb siedzący to zabójstwo dwudziestego pierwszego stulecia, dlatego też dużo lepszym rozwiązaniem okazuje się postawienie na aktywne formy spędzania czasu.

– autor artykułu